НИТХ-д нэр дэвшигчдийг танилцуулж байна

0
хуваалцах
212
үзсэн

Т.БАТСАЙХАН

Орон нутгийн сонгуулийн санал хураалт ирэх сарын 15-нд болно. Улс төрийн намууд нэр дэвшигчдээ тодруулж,  Нийслэлийн намын хороонд холбогдох баримт бичгийг хүргүүлээд байна. Энэ удаагийн сонгуульд 16 нам, эвслийн төлөөлөл нэр дэвшиж өрсөлдөхөө мэдэгдсэн билээ.  Ийнхүү 2020 оны НИТХ-ын сонгуульд Ардчиллын төлөөх намуудын нэгдэл, МАН, ХҮН-аас нэр дэвшигчдийг танилцуулж байна.

Дүүрэг

Тойргийн дугаар

 

Ардчилалын төлөөх намуудын нэгдэл

 

МАН

 

ХҮН

 

Баянгол дүүрэг

1

Г.Энхболд /Эдийн засагч/

Д.Ихбаяр  /БГД НАМЗХ-ны дарга/

Ж.Золжаргал /Инженер/

Баянгол дүүрэг

1

Л.Нарантуяа /Эдийн засагч/

Ө.Сумьяабаатар  /ИТХ-ын төлөөлөгч/

Д.Биндэръяа /Эдийн засагч, инженер/

Баянгол дүүрэг

2

С.Бямбадорж /Эрх зүйч/

Ж.Батбаясгалан /НИТХ-ын төлөөлөгч/

Д.Түмэн-Өлзий /Инженер/

Баянгол дүүрэг

2

Б.Нямсүрэн /Эрх зүйч, Эдийн засагч/

Г.Ганмөрөн /Намын хорооны гишүүн/

 

Баянгол дүүрэг

3

Д.Батбаяр /Эрх зүйч/

М.Мэндбаяр /ОСНААК-ийн дарга/

Д.Үүрцайх /Хуульч/

Баянгол дүүрэг

3

Д.Энхтуяа /Олон улсын сэтгүүлч/

Б.Сэмжидмаа /Дүүргийн намын хорооны дэд дарга/

 

Баянзүрх дүүрэг

4

Т.Батцогт /Уул уурхайн инженер/

Г.Ууганбаяр /Тавантолгой ТЗ дэд дарга асан/

Г.Хаш-Эрдэнэ /Эдийн засагч/

Баянзүрх дүүрэг

4

М.Тулгат /Эдийн засагч/

Б.Дэмбэрэл  /ИТХ-ын төлөөлөгч/

Л.Амарсайхан /Инженер/

Баянзүрх дүүрэг

5

Т.Баясах /Бизнесийн удирдлага/

Э.Ганчимэг /ИТХ-ын төлөөлөгч/

Д.Гантулга

Баянзүрх дүүрэг

5

Т.Энхбаяр /Эрх зүйч/

Д.Энхбаяр /Шинэ гэр түншлэл ХХК/

П.Наранбаяр /Төрийн захиргаа, олон улс судлалын доктор/

Баянзүрх дүүрэг

6

Э.Эрдэнэ /Биологич/

Ү.Оюунзул /НАМЗХ дэд ерөнхийлөгч/

Г.Уянга-Хишиг /Хуульч/

Баянзүрх дүүрэг

6

Э.Тамир /Улс төр судлаач /

Б.Батбаяр /Тавантолгой ТУЗ-ийн ажлын албаны дарга/

Б.Амараа /Автозамын инженер/

Баянзүрх дүүрэг

7

Д.Пүрэвдаваа /Эдийн засагч/

Н.Баярмөнх /НИТХ-ын төлөөлөгч/

М.Жаргалант /Жүжигчин, сэтгэл судлаач/

Баянзүрх дүүрэг

7

Э.Хатанбаатар /Эдийн засагч/

Б.Батбаяр

Я.Батзаяа /Эдийн засагч/

Баянзүрх дүүрэг

8

Ч.Сүрэнцэцэг /Барилгын инженер/

Б.Пүрэвдагва /НАМЗХ дэд ерөнхийлөгч/

М.Алзахгүй /Эдийн засагч/

Баянзүрх дүүрэг

8

Ц.Баттуяа /Хуульч/

Б.Сүхбаатар /НИТХ-ын төлөөлөгч/

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

9

Б.Тулга /Хэрэглээний математикч/

Ц.Төрхүү /НИТХ-ын төлөөлөгч/

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

9

С.Орхонбаяр /Инженер, эдийн засагч/

Р.Дагва /НИТХ-ын дарга/ Б.Сэргэлэнбаатар /НАМЗХ дэд ерөнхийлөгч/

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

10

Г.Батзаяа /Эрх зүйч/

А.Баттөр /УИХ-ын гишүүний зөвлөх/

Ж.Отгонбаяр

Сонгино хайрхан дүүрэг

10

Б.Оюун-Эрдэнэ /Соёлын арга зүйч менежер/

Ж.Сандагсүрэн

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

11

Д.Басбиш /Эдийн засагч/

З.Баярчимэг

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

11

Д.Энхсайхан /Гадаа харилцаа, эрх зүйч/

М.Говьсайхан

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

12

М.Тулга /Эдийн засагч/

Г.Төгөлдөр

Х.Жамсран /Нягтлан бодогч/

Сонгино хайрхан дүүрэг

12

Р.Ням-Очир /Инженер/

Н.Алтаншагай

 

Сонгино хайрхан дүүрэг

13

Э.Батшугар /Эдийн засагч, Санхүүч/

Б.Мөнхцэцэг

М.Энхбаатар /Инженер/

Сонгино хайрхан дүүрэг

13

Г.Батбаяр /Эдийн засагч, санхүүч/

О.Мөнгөншагай

 

Сүхбаатар дүүрэг

14

Д.Бадарсан /Инженер, Эдийн засагч/

М.Халиунбат

Б.Мөнхсоёл /Эдийн засагч/

Сүхбаатар дүүрэг

14

Э.Ганбат /Төрийн захиргааны менежмент/

Г.Төмөрбаатар

 

Сүхбаатар дүүрэг

15

Б.Эрдэнэсүх /Эрх зүйч, Төрийн удирдлага/

Ш.Батбаяр

Д.Энх-Эрдэнэ /Инженер/

Сүхбаатар дүүрэг

15

Х.Болормаа /Инженер, Төрийн удирдлага/

Н.Батсүмбэрэл

Ж.Ганболд /Хуульч/

Чингэлтэй дүүрэг

16

Ц.Эрдэмбилэг /Нягтлан бодогч/

Б.Мөнхбат

Б.Найдалаа /Эдийн засагч/

Чингэлтэй дүүрэг

16

Л.Байгал /Гадаад албаны ажилтан, ОУ-ын эрх зүйч/

З.Төмөртөөмөө

П.Болдгэрэл

Чингэлтэй дүүрэг

17

Б.Батхуяг /Эрх зүйч, Эдийн засагч/

Л.Ариунтуяа

Б.Мөнхболд  /Экологич/

Чингэлтэй дүүрэг

17

С.Очирбат /Эрх зүйч/

Ж.Алдаржавхлан

 

Хан-Уул дүүрэг

18

Б.Билэгт /Эдийн засагч/

Б.Мягмар

Н.Отгонбаяр /Инженер/

Хан-Уул дүүрэг

18

Б.Амартүвшин /Аэро Геодезийн инженер/

Б.Өнөбат

 

Хан-Уул дүүрэг

19

Л.Отгонбаатар /Эрх зүйч, Инженер/

Б.Цэрэн

Д.Ган-Эрдэнэ /Эдийн засагч/

Хан-Уул дүүрэг

19

Ё.Цацралтуяа /Багш, Төрийн удирдлага/

Л.Отгонжаргал

Н.Лхагвасүрэн /Нягтлан бодогч/

Хан-Уул дүүрэг

20

Д.Байдраг /Технологич/

Б.Одсүрэн

П.Ганзориг /Математикч/

Хан-Уул дүүрэг

20

П.Батхишиг /Эрх зүйч, Төрийн удирдлага/

С.Даваасүрэн

Ц.Алтансор /Багш/

Багануур дүүрэг

21

Ц.Өлзийхишиг /Төрийн захиргааны менежмент/

Т.Отгонболд

 

Багануур дүүрэг

21

Ч.Өлзийдэлгэр /Сувилагч, Түүхийн шинжлэх ухааны боловсрол/

С.Эрдэнэбаяр

 

Багахангай дүүрэг

22

Б.Болор-Эрдэнэ /Инженер, Эдийн засагч/

Б.Нэргүй

 

Налайх дүүрэг

23

Д.Алтанхуяг /Эрх зүйч/

Ч.Раднаабазар

 

Налайх дүүрэг

23

В.Мөнхцэцэг /Бизнесийн удирдлага, Төрийн удирдлага/

 

 

 

Эх сурвалж: “Зууны мэдээ” сонин

2020.9.10 ПҮРЭВ № 175 (6400)