Сонгууль-2020: МАН-аас нэр дэвшигчид тодорлоо

0
хуваалцах
342
үзсэн

Т.САЙХАН

МАН-ын бага чуулганаар 2020 оны УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчдээ тодрууллаа.

Архангай  /3 мандат/

1.Г.Тэмүүлэн

2. Ж.Мөнхбат /УИХ-ын гишүүн/

3. Ё.Баатарбилэг /БСШУС-ын сайд/

Баян-Өлгий 3 мандат        

1. Х.Баделхан /БХБ-ын сайд/

2. Т.Абубахир /МАН-ын гишүүн/

3. А.Галимхан /МАН-ын гишүүн/

Баянхонгор 3 мандат        

1. Л.Элдэв-Очир /УИХ-ын гишүүн/

2. Г.Занданшатар /УИХ-ын гишүүн/

3. Б.Батцэцэг /Гадаад харилцааны дэд сайд

 Булган 2 мандат    

1. Ж.Бат-Эрдэнэ /УИХ-ын гишүүн/

2. Ц.Анандбазар /Сод Монгол группийн ерөнхийлөгч/

Говь-Алтай 2 мандат

1. Б.Энх-Амгалан /УИХ-ын гишүүн/

2. Ш.Раднаасэд /УИХ-ын гишүүн/

Дундговь, Говьсүмбэр 2 мандат

1. Сү.Батболд /УИХ-ын гишүүн асан/

2. Г.Мөнхцэцэг /УИХ-ын гишүүн/

Дорнод 2 мандат    

1. М.Бадамсүрэн /Аймгийн Засаг дарга/

2. Ц.Сэргэлэн /ХХЕГ-ын дарга асан/

Дорноговь 2 мандат

1. Б.Дэлгэрсайхан /УИХ-ын гишүүн/

2. Т.Энхтүвшин /МАН-ын гишүүн/

Завхан 2 мандат     

1. Ц.Цэрэнпунцаг /Улсын гарьд/

2. Б.Баярсайхан /БСШУСЯ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга асан/

Өвөрхангай 3  мандат

1. С.Чинзориг /УИХ-ын гишүүн/

2. Д.Тогтохсүрэн /УИХ-ын гишүүн/

3. Г.Ганболд /Засаг дарга/

Өмнөговь 2 мандат

1. Н.Наранбаатар /Засаг дарга/

2. Х.Мандахбаяр /МСНЭ-ийн дарга асан/

Сүхбаатар 2 мандат

1. З.Энхтөр /Засаг дарга асан/

2. Т.Ганди /Гадаад харилцааны сайд асан/

Сэлэнгэ 3 мандат

1. А.Ундрам /МАН-ын Бага хурлын гишүүн/

2. Д.Өнөрболор /МАН-ын Бага хурал/

3. Ж.Эрдэнэбат /Ерөнхий сайд асан, УИХ-ын гишүүн/

Төв 3  мандат

1. Ж.Батжаргал /Засаг дарга/

2. Н.Энхболд /УИХ-ын гишүүн/

3. Д.Гантөгс /Найрамдал зуслангийн захирал/

Увс 3  мандат

1. Ч.Хүрэлбаатар /Сангийн сайд/

2. Б.Чойжилсүрэн /УИХ-ын гишүүн/

3. Н.Цэрэнбат /БОАЖ-ын сайд/

Ховд 3 мандат        

1. С.Бямбацогт /УИХ-ын гишүүн/

2. Ц.Цогцолмаа /УИХ-ын гишүүн

3. О.Батнайрамдал /ЗГХЭГ-ын даргын ахлах зөвлөх/

Хөвсгөл 3 мандат   

1. Л.Энх-Амгалан /УИХ-ын гишүүн/

2. Ц.Даваасүрэн /Эрчим хүчний сайд/

3. Л.Мөнхбаатар /УИХ-ын гишүүн/

Хэнтий 3 мандат

1. У.Хүрэлсүх /Ерөнхий сайд, МАН-ын дарга/

2. Л.Оюун-Эрдэнэ /ЗГХЭГ-ын дарга/

3. Б.Бат-Эрдэнэ /УИХ-ын гишүүн/

Орхон  3 мандат       

1. Ц.Нямдорж /Хууль зүйн сайд/

2. Д.Батлут /Засаг дарга/

3. Б.Оюунгэрэл /МЭХ-ны Ерөнхийлөгч/

Дархан-Уул 3 мандат

1. Б.Жавхлан  /УИХ-ын гишүүн/

2. Б.Баттөмөр /УИХ-ын гишүүн/

3. Д.Дамдинням /Бага хурлын гишүүн/

Багахангай, Налайх, Багануур 3 мандат

1. С.Амарсайхан /Нийслэлийн Засаг дарга/

2. Ц.Сандаг-Очир /Нийслэлийн иргэдийн хурлын төлөөлөгч/

Баянзүрх дүүрэг 5 мандат

1. Б.Энхбаяр /Хууль зүйн дэд сайд асан/

2. Б.Саранчимэг /УИХ-ын гишүүн/

3. Х.Булгантуяа /Сангийн дэд сайд/

4. Бат-Амгалан /Бага хурлын гишүүн/

5. Ж.Чинбүрэн /Хүний гавьяат эмч/

Сүхбаатар дүүрэг 3 мандат

1. Ц.Мөнхцэцэг /Улс төр судлаач/

2. Ц.Мөнх-Оргил /УИХ-ын гишүүн/                                

3. Д.Цогтбаатар /Гадаад харилцааны сайд/                              

Чингэлтэй дүүрэг 3 мандат

1. М.Оюунчимэг /УИХ-ын гишүүн/

2. Т.Аюурсайхан /УИХ-ын гишүүн/

3. Ж.Сүхбаатар /УИХ-ын даргын зөвлөх/

Баянгол дүүрэг 3 мандат

1. Д.Лүндээжанцан

2. Ж.Ганбаатар /УИХ-ын гишүүн/

3. Х.Ганхуяг /Херо холдинг ХХК захирал/

Сонгинохайрхан дүүрэг 5 мандат

1. Д.Сумъяабазар /Уул уурхайн сайд/

2. Н.Учрал /УИХ-ын гишүүн/

3. Д.Тэрбишдагва /УИХ-ын гишүүн/

4. Б.Жаргалмаа /Нэвтрүүлэгч/

 5. П.Анужин /Бага хурлын гишүүн/

Хан-Уул 3 мандат

1. Д.Сарангэрэл /УИХ-ын гишүүн, ЭМ-ын сайд/

2. Г.Амартүвшин/ Хөгжлийн банкны гүйцэтгэх захирал асан/

3. Ж.Алдаржавхлан /Бага хурлын гишүүн/ тус тус нэр дэвшихээр болжээ.

Эх сурвалж:www.polit.mn